Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познат терминот за ракометниот Супер Куп, Вардар ќе атакува на четвртиот трофеј
Познат терминот за ракометниот Супер Куп, Вардар ќе атакува на четвртиот трофеј

Познат терминот за ракометниот Супер Куп, Вардар ќе атакува на четвртиот трофеј

Ракометната федерација на Македонија го одреди терминот за Супер Купот. Во него ќе се сретнат екипите на Вардар, како освојувач на двојната круна и Еурофарм Пелистер, како финалист во националниот Куп.

Четвртото издание на ракометниот Супер Куп ќе се одигра на 11.август во СРЦ „Билјанини Извори“ во Охрид.

Вардар е бранител на Супер Купот, односно ги освои сите претходни три изданија на ова натпреварување.