Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Терзиќ : Сите мечеви мора да ги добиеме – изјава по мечот со Раднички
Терзиќ : Сите мечеви мора да ги добиеме – изјава по мечот со Раднички

Терзиќ : Сите мечеви мора да ги добиеме – изјава по мечот со Раднички

По големата и убедлива победа над Раднички,  Вардар заминува на нов меч утре со екипата на Прешов од рамките на СЕХА Лигата . Стефан Терзиќ даде свое видување за мечот со Раднички и за пеколнoто продолжение кога Вардар игра три тешки меча нагости во Прешов, дома со Веспрем во регионалната лига, и тешкото гостување во ЛШ кај екипата на Висла .

Раднички е млада и борбена екипа која игра 60 минути ракомет. Oдигравме подобро денес за разлика од мечот во Скопје . Влеговме сериозно во мечот, малце сме уморни од мечевите во ЛШ . За мечевите со Татран , Веспрем и Висла вели дека се тешки и во сите мора да се добијат , со борба до последната минута – изјави по мечот младиот ракометар на Црвено-Црните  Терзиќ.

На официјалниот прес по мечот  за новинарите беа присутни тренерот Раул и капитенот на РК Вардар Филип Лазаров . Лазаров изјави дека играта за  гол повеќе полека по сугестија на тренерот е стил на игра кој Вардар ќе го гради за во иднина . Видео од пресот по мечот :