Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Пантерски скок на Дибиров
(ВИДЕО) Пантерски скок на Дибиров

(ВИДЕО) Пантерски скок на Дибиров

Вардаровото крило, Тимур Дибиров е еден бројните  црвено-црни  ракометари кои ќе настапат на планетарниот собир, Светското првенство во Данска и Германија. Истото започнува на 10 јануари идната година.  Репрезентативецот на “Зборнаја“ сподели интересно видео на својот „Инстаграм“ профил, каде презентираше еден одличен скок.

ВИДЕО- https://www.instagram.com/timurdibirov31/?utm_source=ig_embed