Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Жозе Толедо тренира во гаража
(ВИДЕО) Жозе Толедо тренира во гаража

(ВИДЕО) Жозе Толедо тренира во гаража

Овосезонското засилување на Европскиот првак,  Вардар бразилскиот десен бек, Жозе Толедо во Скопје ги минува деновите за време на светската пандемија поврзана со Корона вирусот. Спортот е запрен, вардарци ги очекуваат  евентуалните натпревари со Нексе во регионалната лига и дуел против  ПИК Сегед во Лигата на шампионите. Бразилецот искористи подземна гаража за да тренира и да ја одржува формата.