Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) „Луд“ пречек на Кале, играчите и навивачите славеа после елиминацијата на Хамбург
(ВИДЕО) „Луд“ пречек на Кале, играчите и навивачите славеа после елиминацијата на Хамбург

(ВИДЕО) „Луд“ пречек на Кале, играчите и навивачите славеа после елиминацијата на Хамбург

На овој ден, пред точно шест години, Вардар имаше неверојатен пречек од своите најверни. После големата победа на гостувањето кај екипата на Хамбург и пласманот во 1/4 финалето на ЛШ, играчите како награда, имаа спектакуларен пречек, кој се одржа во С.Р.Ц. Кале. Голем број на навивачи дојдоа во Кале и заедно со играчите го прославија историскиот пласман во најдобите осум екипи во Европа. Пречекот започна уште на аеродромот „Александар Велики“, од каде ракометарите и стручниот штаб со посебен автобус се упатија на Кале.

Погледнете како беше на Кале, пред точно шест години.