Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Брестовац со тројца вардарци на списокот
Брестовац со тројца вардарци на списокот

Брестовац со тројца вардарци на списокот

Селекторот на сениорската ракометна репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави списокот за ЕХФ неделата во која ќе одиграме две тест средби.На списокот се наоѓаат 20 ракометари предводени од капитенот Кире Лазаров кој ќе биде присутен на собирот кој е закажан за почетокот на годината.

 На списокот се наоѓаат три имиња од тимот на РК Вардар. Освен повиканите 20 ракометари има и четворица млади играчи кои ќе бидат резервна опција во списокот. Начелно, собирот е закажан за 3 јануари, а репрезентацијата на Македонија ќе одигра два дуела од затворен карактер против  Чиле.
spisoce