Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дербито денес со пренос на МТВ-1
Дербито денес со пренос на МТВ-1

Дербито денес со пренос на МТВ-1

Повеќе од една деценија екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер не играле ваква значаен натпревар. Тоа ќе се промени токму денеска во Скопје, каде ,,црвено – црните” ја пречекуваат екипата од Битола.

Дерби натпреварот за жал на сите љубители на ,,црвено – црните” бои нема да биде одигран со присуство на публика, односно сите ќе мораме да го проследиме дуелот низ ТВ пренос.

Затоа, подгответе се добро и во 17 часот навивајте за нашиот Вардар.

РАКОМЕТ / СУПЕР ЛИГА ПЛЕЈ – ОФ – 3. КОЛО,
ВАРДАР 1961 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР, САБОТА 16.55 МТВ-1