Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Фани Ѓорѓиевска
Среќен роденден Фани Ѓорѓиевска

Среќен роденден Фани Ѓорѓиевска

Денес својот 19-ти роденден го прославува левото крило на женскиот ракометен клуб Вардар,  Стефанија Ѓорѓиевска. Станува збор за млада талентирана ракометарка која беше дел и од кадетскиот состав на Македонија. Редакцијата на Вардар фанс и го честита роденденот и и посакува многу здравје и успех со црвено-црниот клуб.

img_20190327_013558

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ФАНИ!