Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Утре ќе се доигра последното 4. есенско коло во ракометната “Јуниор„ лига
Утре ќе се доигра последното 4. есенско коло во ракометната “Јуниор„ лига

Утре ќе се доигра последното 4. есенско коло во ракометната “Јуниор„ лига

Во сабота ќе се доигра 4.коло во ракометната “Јуниор„ лига и тоа ќе биде последниот натпреварувачки ден за оваа година. Ќе бидат одиграни вкупно осум натпревари во С.Ц. Јане Сандански, пет дуели во повозрасните категории и три во најмалите.

vardarfans-junior-liga