Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Веќе утре, Вардар во Виена ќе ги дознае ривалите за ЛШ
Веќе утре, Вардар во Виена ќе ги дознае ривалите за ЛШ

Веќе утре, Вардар во Виена ќе ги дознае ривалите за ЛШ

„Новиот Вардар“ предводен од Михајловски веќе утре ќе го знае „друштвото“ во ЛШ. Утре попладне, поточно во 18-00 часот во  Виена ќе се изврши ждребување за  групите во ЕХФ Лига на шампионите. Во новата сезона има и нов формат, ќе учествуваат 16 екипи кои ќе бидат поделени во  две групи со п. до 3/4 март 2021 година.

Како што претходно објавивме, нашиот  Вардар  се наоѓа во првиот шешир со екипите на ПСЖ, Веспрем  и тимот на  Барселона. Во вториот се екипите на,  Кил, Кјелце, Алборг и Порто, третиот го сочинуваат Мешков Брест, Мотор, Нант на Кирил Лазаров и Пик Сеге. Во последниот,   четвртиот шешир се екипите на: Целје Пивоварна Лашко, ППД Загреб, Елверум и Фленсбург.

106366407_10157618576438666_5378284322547091039_o