Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Валчак во составот на Полска за претстојните квалификациски натпревари
Валчак во составот на Полска за претстојните квалификациски натпревари

Валчак во составот на Полска за претстојните квалификациски натпревари

Селекторот на Полска го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за претстојните квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство од 2022 година.

Во составот на Полска се најде и пикерот на Вардар, се работи за Патрик Валчак кој повторно е меѓу повиканите играчи кои ќе настапат за својата репрезентација. Пред Полска се тешки натпревари, против селекцитие на Словенија и Холандија.