Saturday ,22 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардар не беше сам во Манхајм, македонските знамиња доминираа на овој дуел
(ФОТО) Вардар не беше сам во Манхајм, македонските знамиња доминираа на овој дуел

(ФОТО) Вардар не беше сам во Манхајм, македонските знамиња доминираа на овој дуел

Вардарци со победа се враќаат од гостувањето во Манхајм. На најдобар можен начин ја отворивме новата година со голем триумф против екипата на Рајн-Некар, кој е наш голем конкурент за второто место на табелата. Избраниците на Пародно имаа целосна контрола на играта и резултатот во текот на целиот натпревар, на крајот славевме со резултат 27:30.

Rhein-Neckar Loewen vs. Skopje

Вардарци не беа сами на ова гостување, тие имаа поддршка во “САП Арената„ од голем број на македонски иселеници кои живеат во Германија. На моменти се слушаше, “Ајде, ајде вардаре„ а играчите им вратија на најдобар можен начин, со голема победа.