Saturday ,08 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар „лета” за Полска
Вардар „лета” за Полска

Вардар „лета” за Полска

Ракометарите на Вардар за еден час тргнуваат со авион на пат за Полска, каде во сабота ќе одиграат нов натпревар против шампионот на Полска, овој пат на гостински терен.

Сеуште не е познато кои се играчи ќе бидат на списокот патници. Според последните информации, Кристопанс останува во Скопје и тој нема да може да настапи и на овој дуел, додека пак Дисингер е со екипата, но овој пат изгледа ќе може да одигра дуел, што не беше случај пред една недела во Скопје, каде овие две екипи во еден многу интересен натпревар ги поделија бодовите.

75341230_10158677749030348_1754979347166396416_o

Инаку, дуелот на Киелце и Вардар ќе биде одигран в сабота со почеток од 18.00 часот.