Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Царчев вредно работи со своите голманки
(ВИДЕО) Царчев вредно работи со своите голманки

(ВИДЕО) Царчев вредно работи со своите голманки

Тренерот на голмани во ракометниот клуб „Вардар“, познатиот ракометен стручњак, Александар Царчев вредно работи со сите голмани на ЖРК Вардар. Тој им го пренесува своето знаење на младите голманки. Тие напредуваат од меч во меч, од месец во месец. Трите првотимки: Симона Грујовска, Илиќ Андреа и Јована Трајкоска се репрезентативки. Одлично напредуваат и помалите, Леа Христова и Вероника Ѓорѓиевска кои се дел од кадетско/пионерската екипа на Вардар.

Погледнете  кратко видео од еден голмански тренин на Царчев и младите вардарки во продолжение - ТУКА!