Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Четири машки и два женски дуели ги очекуваат младите ракометни екипи на Вардар
Четири машки и два женски дуели ги очекуваат младите ракометни екипи на Вардар

Четири машки и два женски дуели ги очекуваат младите ракометни екипи на Вардар

Младите екипи на ракометниот клуб Вардар ги очекуваат нови битки, на програмата се шест меча. Кај дамите во младинска конкуренција за одигрување имаме два дуела, кај момците на програмата се четири меча. Прв натпревар на програмата е вечерва, 14.ноември (четврток), а последниот е на 20.ноември. Распоредот на мечеви изгледа вака:

МАШКИ ЕКИПИ РАСПОРЕД:

Пионери: ВАРДАР-Ѓ.Петров 16/11/19, 13-30ч (Сала Ј.Сандански)

Кадети: ВАРДАР Јуниор-Пролет 17/11/19, 16-30ч (Сала Ј.Сандански)

Младинци: ВАРДАР Јуниор- Охрид 16/11/19, 15-30ч (Сала Ј.Сандански)

Младинци: КЛ7 Лазаров- ВАРДАР 14/11/19, 20-30ч (Сала К.КЕПЕВСКИ)

ЖЕНСКИ ЕКИПИ РАСПОРЕД:

Пионерки: Аеродром-ВАРДАР 20/11/19, 19-30ч. (Сала М.А. Ченто)

Кадетки:Кузман-ВАРДАР 16/11/19, 13-45ч (Сала Г.Делчев)

Младинки: ВАРДАР е слободен во 2.коло