Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар против Хамбург, ќе го отвори настапот на турнирот “Хеиде Куп“ во Германија
Вардар против Хамбург, ќе го отвори настапот на турнирот “Хеиде Куп“ во Германија

Вардар против Хамбург, ќе го отвори настапот на турнирот “Хеиде Куп“ во Германија

Првиот меѓународен турнир на кој ќе настапи тимот на РК Вардар, ќе биде оној во Германија, “Хеиде Куп“, во периодот од 10-12-ти август. Како што претходно известивме се работи за силен турнир, на кој покрај Вардар, ќе нстапи и актуелниот Европски шампион, тимот на Монпелје, потоа Хамбург, Кристијанштад, Фуксе Берлин и Лајпциг. Организаторот на турнирот веќе го објави распоредот на одигрување натпревари на истиот. Според него, Вардар ќе отвори со екипата на Хамбург на 10-ти август, со почеток од 20:15 часот. Во зависност од исходот на овој дуел, ќе го добиме противникот во следниот ден. Во последниот ден ќе се одиграат натпреварите за пласман.

Вардар исто така ќе биде дел и од силен турнир, во Стразбур кој ќе биде силна проверка за формата на екипата, пред стартот на новата сезона.