Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Арена Спорт 4 ќе врши директен пренос од дуелот Брест Мешков-Вардар
Арена Спорт 4 ќе врши директен пренос од дуелот Брест Мешков-Вардар

Арена Спорт 4 ќе врши директен пренос од дуелот Брест Мешков-Вардар

Во среда стартува новата сезона во ракометната Лига на Шампиони. Во рамките на првото коло од групата А, Вардар гостува во Белорусија кај екипата на Брест Мешков.

Директен пренос од натпреварот кој започнува од 18:45 часот можете да погледнете на Арена Спорт 4.

Вардар е сеуште актуелен Шампион на Европа, со оглед дека завршниот турнир од изминатата сезона ќе се одигра во последните денови од годината.