Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар ќе настапи на струшкиот ракометен турнир
Вардар ќе настапи на струшкиот  ракометен турнир

Вардар ќе настапи на струшкиот ракометен турнир

Летово на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ покрај Женската плажа во Струга ќе продолжи традицијата, ќе се одржи 51. издание на Струшкиот  ракометен турнир.

Своето учество го потврдија Вардар, тимот на Алкалоид, а тука е домаќинот Струга, како и шампионот на јужниот сосед  грчки АЕК Атина, шведскиот тим Гуиф и српскиот Партизан.