Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар без право на грешка
Вардар без право на грешка

Вардар без право на грешка

Вечерва во Загреб екипата на ППД Загреб го пречекува нашиот Вардар во рамките на десеттото коло од Лигата на шампионите. ,,Четата” на Вујовиќ нема право на грешка и на нов ,,кикс”, па така вечерва сите очекуваат победа од ,,црвено – црните” конечно, по подолга пауза во ЛШ.

Нема да биде лесно бидејќи ППД Загреб игра во добра форма во овој момент, но Вардар не смее да си дозволи нов ,,кикс” и уште повеќе да влезе во опасната зона. Добрата вест е што сите играчи кај Вардар се подготвени за игра, па токму затоа и очекуваме добра игра и победа.

Вардар оваа сезона на гостински терен има три порази и едно реми. Овие две екипи веќе на два пати ги одмерија силите во СЕХА лигата. Вардар славеше дома, а противникот во својата сала.

Натпреварот вечерва ќе започне од 20:45 часот со директен пренос на Арена Спорт 4.