Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вујовиќ и тимот пристигнаа на Златибор, каде го одработија првиот тренинг
Вујовиќ и тимот пристигнаа на Златибор, каде го одработија првиот тренинг

Вујовиќ и тимот пристигнаа на Златибор, каде го одработија првиот тренинг

Вардарци вчера пристигнаа во Златибор, каде и го одработија првиот тренинг. Во наредните десет дена, двократниот Европски Шампион ќе се задржи на ова место, каде ќе се одвива главниот дел од подготовките. Ќе се работи на физичката подготовка, како и на воигрување на тимот.

218957889_204392001694722_8018434198231081379_n-1