Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (СТРИМ) Денес, ЖРК Вардар го дознава противникот во ЕХФ Купот
(СТРИМ) Денес, ЖРК Вардар го дознава противникот во ЕХФ Купот

(СТРИМ) Денес, ЖРК Вардар го дознава противникот во ЕХФ Купот

Денес со почеток од 11:00 часот во Виена ќе биде извлечена ждрепката за Европските ракометни Купови.

Својот противник во рамките на првото коло од ЕХФ Купот го очекува женскиот тим на Вардар. Нашиот тим се наоѓа во првиот шешир.

Стрим од ждрепката, можете да погледнете на линкот, ТУКА