Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > ЖРК Вардар доби лесен противник по мерка, РК Приштина прв предизвик во ракометна европа

ЖРК Вардар доби лесен противник по мерка, РК Приштина прв предизвик во ракометна европа

Денес, четири македонски тимови ги добија своите ривали во второто коло од Европскиот Куп во женска конкуренција. Црвено-црните дами добиа ривал по мерка, тие беа носители во оваа ждрепка.

Tимот на ЖРК Вардар мина лесно во ждрепката и ќе се соочи со составот на РК  Приштина од Косово. Нема далечно патување плус лесен ривал во однос на другите можни противници. Ова е шанса за добар страрт и минување во идното, 3.коло  од Европскиот Куп.

Првите натпревари ќе се играат на 16/17 октомври, додека реваншите се на програмата за седум дена.