Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардарци под водство на Дејвис продолжуваат со подготовките
Вардарци под водство на Дејвис продолжуваат со подготовките

Вардарци под водство на Дејвис продолжуваат со подготовките

Вардарци под водство на Давид Дејвис продолжуваат до подготовките за пролетниот дел од сезоната. Иако некомплетни, црвено-црните одработија уште еден тренинг во С.Ц. Јане Сандански. Набрзо се очекува на екипата да се приклучат играчите кои беа дел од ЕП, а кои ги завршија настапите во групната фаза.

272221817_336730975127490_2661200207899702085_n 272248833_336731255127462_8093910802280599444_n