Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Доаѓаат ли „петте минути“ на Талески?
Доаѓаат ли „петте минути“ на Талески?

Доаѓаат ли „петте минути“ на Талески?

Македонскиот репрезентативец Филип Талески не го криеше задоволството по одличниот настап на Вардар и триумфот над Фленсбург, прва радост за „црвено-црните“ во Лигата на шампионите. На овој натпревар, Талески одигра солидно – Кога доби шанса ја искористи, постигнувајќи два погодоци.

На вечерашниот натпревар против Порто, ситуацијата ќе биде поинаква. Левиот бек на нашиот тим ќе биде главната ,,алка” во нападот на „црвено-црните“ бидејќи во составот ќе го нема Дисингер. Ова значи дека Талески ќе треба да покаже и докаже зошто е донесен во редовите на актуелниот Европски првак, Вардар.

Нека биде ова една супер партија на бек шутерот, бидејќи секој негов гол вечерва, ќе биде ептен значаен за Вардар и неговиот напад. Вардар како резервен бек вечерва го има во составот младиот Марко Мишевски.

Пренос од натпреварот ќе има на МТВ, кој започнува од 20:45 часот.