Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Јосип Векиќ по една сезона помината во Вардар, се сели во екипата на Криенс Луцерн
Јосип Векиќ по една сезона помината во Вардар, се сели во екипата на Криенс Луцерн

Јосип Векиќ по една сезона помината во Вардар, се сели во екипата на Криенс Луцерн

По само една сезона помината во црвено-црниот дрес, хрватскиот интернационалец, Јосип Векиќ, си пронајде нов клуб.

Играчот кој имаше претежно одбранбени задачи во Вардар, во новата сезона ќе настапува во првенството на Швајцарија, за екипата на Криенс Луцерн, со која потпиша договор на две години.