Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Играчите на Вардар, Чупиќ и Циндриќ го имаат најдобриот потег, на мечот со Франција
(ВИДЕО) Играчите на Вардар, Чупиќ и Циндриќ го имаат најдобриот потег, на мечот со Франција

(ВИДЕО) Играчите на Вардар, Чупиќ и Циндриќ го имаат најдобриот потег, на мечот со Франција

Хрватската ракометна репрезентација не успеа да се пласира во полуфиналето, откако беа поразени од Франција. Сепак потегот на натпреварот го имаа играчите на Вардар, Чупиќ и Циндриќ. Најпрво при напад на Франција, десното крило на Вардар и Хрватска спаси топка и овозможи напад на својата селекција, кој на најдобар можен начин со соло продор во гол го претвори Лука Циндриќ. Тие беа и меѓу најдобрите стрелци на овој меч, но нивните голови не беа доволни за победа. Покрај тоа, Чупиќ беше прогласен и за најдобар играч, по завршување на натпреварот.

Погледнете го потегот на двајцата црвено-црни играчи.