Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Дибиров во стилот на Скубе постигнува голови за Русија
(ВИДЕО) Дибиров во стилот на Скубе постигнува голови за Русија

(ВИДЕО) Дибиров во стилот на Скубе постигнува голови за Русија

Изминатиов период, Тимур Дибиров беше дел од руската репрезентација, која одигра два натпревари против селекцијата на Унгарија. Избраниците на Кокшаров пропуштија голема шанса да им вратат на унгарците за првиот пораз и одиграа само со нерешен резултат. Играчите на Вардар, Дибиров и Калараш беа најефикасни во составот на Русија.

Дибиров потсетува на своите вештини и квалитети, но во оваа ситуација постигнува гол од позицијата среден бек, многу слично во стилот на Скубе. Погледнете го голот на линкот, ТУКА.