Thursday ,12 December 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Добредојде во Скопје и Вардар за Толедо
(ВИДЕО) Добредојде во Скопје и Вардар за Толедо

(ВИДЕО) Добредојде во Скопје и Вардар за Толедо

Најголемото засилување на европскиот шампион ова лето, Жозе Гиљермо де Толедо, вчера пристигна во нашиот главен град. Толедо во новата сезона заедно со Криштопанс ќе треба да ја оправдаат довербата укажана од навивачите, кои сметаат дека овие двајца ракометари можеби и се најдобриот тандем на десната бековска позиција во Лигата на шампионите во новата сезона која допрва доаѓа.

Видео, добредојде во Скопје и Вардар за Толедо: