Thursday ,12 December 2019
Последни:
Home > Slider > Новата сезона во ПМФЛ стартува на 11.август, ждрепката ќе се одржи на 26.јули
Новата сезона во ПМФЛ стартува на 11.август, ждрепката ќе се одржи на 26.јули

Новата сезона во ПМФЛ стартува на 11.август, ждрепката ќе се одржи на 26.јули

Новата сезона во првата македонска фудбалска лига ќе стартува на 11.август, додека извлекување на двојките ќе се одржи на 26.јули во просториите на ФФМ.  За прв пат мечевите ќе се пренесуваат на Арена Спорт и на МТВ.

Натпреварите од првото коло во купот на Македонија ќе се одиграат на а 24. август, додека финалето е закажано за 21. мај 2020 година.

Лигата повторно ќе брои 12 екипи, а Вардар ќе биде спој од искусни и млади играчи, кои ќе се обидат да конкурираат на останатите и да се изборат за највисок пласман на табелата.