Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео Стрим) Македонија-Косово 14:00 часот
(Видео Стрим) Македонија-Косово 14:00 часот

(Видео Стрим) Македонија-Косово 14:00 часот

Младинската женска селекција на Македонија ќе се сретне со соодветната селекција на нашиот сосед Косово. Дуелот започнува во 14-00 часот. Ова е натпревар за пласман од 5-8.место на ЕХФ Шампионатот кој се игра во Литванија. Од оваа средба како и од сите претходни може да погледнете директен пренос.

 

*Стpим во живо  може да го гледате на следниот ЛИНК.