Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вистинска привилегија беше да се гледа Штербик на голот на Вардар
(ВИДЕО) Вистинска привилегија беше да се гледа Штербик на голот на Вардар

(ВИДЕО) Вистинска привилегија беше да се гледа Штербик на голот на Вардар

Поранешниот голман на Вардар, Арпад Штербик, кој со македонскиот тим стана европски првак во 2017 година, реши да се повлече од ракометот.

По повод повлекувањето на овој голмански уметник, да се потсетиме како ги бранеше боите Арпад додека беше дел од нашиот тим.

Вистинска привилегија беше да се гледа Штербик во Скопје и во дресот на Вардар!

Видео, уживајте: