Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Гласајте за Лука Циндриќ да биде избран во ол-стар тимот на ЛШ
(ВИДЕО) Гласајте за Лука Циндриќ да биде избран во ол-стар тимот на ЛШ

(ВИДЕО) Гласајте за Лука Циндриќ да биде избран во ол-стар тимот на ЛШ

Играчот на Вардар, Лука Циндриќ се најде во изборот за најдобар среден бек во Лигата на Шампионите за оваа сезона. Негова конкуренција ќе бидат Шмид (Рајн-Некар), Зарабец ( Кил), Лекаи ( Веспрем) и Карабатиќ (ПСЖ).Погледнете го видеото со изборот за најдобрите играчи на оваа позиција, на линкот, ТУКА. 

За Вуко Борозан и останатите ракометари на Вардар, можете да гласате на линкот, ТУКА.