Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) „Ракетата“ на Дисингер против Елверум
(ВИДЕО) „Ракетата“ на Дисингер против Елверум

(ВИДЕО) „Ракетата“ на Дисингер против Елверум

Вардар одигра со нерешен резултат (34:34) на првиот дуел со Елверум. Медија тимот на ЕХФ издвои еден гол од овој натпревар, истиот е дело на Дисингер, кој ја закова топката под пречката од противничкиот гол.

Погледнете ја „ракетата“ на Дисингер на линкот, ТУКА.