Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) „Бомбата“ на Талески го отвори натпреварот со Словенија
(ВИДЕО) „Бомбата“ на Талески го отвори натпреварот со Словенија

(ВИДЕО) „Бомбата“ на Талески го отвори натпреварот со Словенија

Македонија за жал го загуби првиот натпревар на ЕП против репрезентацијата на Словенија. Иако бевме рамноправен противник во текот на целиот натпревар, сепак на крајот словенците се радуваа на победа остварена со резултат 25:27.

Натпреварот беше отворен со гол „бомбата“ на Филип Талески, погодок кој можете да го погледнете на линкот, ТУКА. Инаку, Талески натпреварот го заврши со 5 постигнати голови.

На голот одличен беше вардаровиот чувар на мрежата, Мартин Томовски кој имаше дури 14 одбрани. Една атрактивна одбрана можете да погледнете ТУКА.

271859480_4384920591612077_7812760169320956675_n