Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Да се потсетиме на „старите“ времиња, како Барса спаси „глава“ во Скопје
(ВИДЕО) Да се потсетиме на „старите“ времиња, како Барса спаси „глава“ во Скопје

(ВИДЕО) Да се потсетиме на „старите“ времиња, како Барса спаси „глава“ во Скопје

Големата Барселона беше пред пораз, но Штербик со две интервенции го спаси каталонскиот тим од неуспех во дуелот со Вардар. Тоа беше во сезоната 2013/14 кога црвено-црните успеаа да освојат бод во дуелот со Барселона (29:29), иако на минута пред крајот имаа и предност од еден гол разлика. Имавме и напад за плус два гола, како и последен напад за победа, но одбраните на Штербик, кој таа сезона беше дел од Барселона, беа клучни за нерешениот исход на крајот.

Да се потсетиме на старите времиња и мечот во С.Ц. Борис Трајковски, меѓу Вардар и Барселона.