Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ЛИНК) Гледајте го Вардар против Охрид
(ЛИНК) Гледајте го Вардар против Охрид

(ЛИНК) Гледајте го Вардар против Охрид

Со почеток од 21 часот и 15 минути, актуелниот Европски првак Вардар, ќе ја отвори новата сезона со дуел против тимот на РК Охрид на турнирот „Струга 2020“.

Сите оние кои не се во можност да го проследат дуелот покрај малите екрани, ќе можат да го проследат натпреварот преку видео линк ОВДЕ.

Очекуваме победа на нашиот Вардар.