Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најдобриот момент во триумфот против Војводина му припаѓа на Дибиров
(ВИДЕО) Најдобриот момент во триумфот против Војводина му припаѓа на Дибиров

(ВИДЕО) Најдобриот момент во триумфот против Војводина му припаѓа на Дибиров

Вардар успеа да стигне до триумф во дуелот со Војводина (33:35) и на тој начин да обезбеди директен пласман во 1/4 финалето на СЕХА-лигата. Медија тимот на СЕХА го избра најдоброто на овој дуел, а му припаѓа на Тимур Дибиров кој повторно се истакна со своите атрактивни потези.

Погледнете го голот на Дибиров.