Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар испушти четири голови предност, најдобрите моменти од мечот со Елверум
(ВИДЕО) Вардар испушти четири голови предност, најдобрите моменти од мечот со Елверум

(ВИДЕО) Вардар испушти четири голови предност, најдобрите моменти од мечот со Елверум

Вардар беше на чекор до победа, но екипата на Елверум со звукот на сирената успеа да постигне гол и да освои бод на гостувањето во Скопје.

По првото полувреме се играше играше израмнето, гол за гол на двете страни и во голем дел од вториот дел. Сепак Вардар беше тимот кој благодарение на одбраните на Кизиќ побегна на четири голови разлика, кои за жал не успеаа да ги зачуваат до самиот крај, конечниот резултат гласеше 34:34.

Најдобрите моменти од натпреварот погледнете ги на следниот линк.