Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар со осма победа го потврди пласманот во 1/4 финалето на СЕХА
(ВИДЕО) Вардар со осма победа го потврди пласманот во 1/4 финалето на СЕХА

(ВИДЕО) Вардар со осма победа го потврди пласманот во 1/4 финалето на СЕХА

Актуелниот Шампион на СЕХА-лигата, стигна и до осмата победа во својата група и на едно коло пред крајот обезбеди директен пласман во 1/4 финалето на ова натпреварување. Пред своите навивачи, црвено-црните беа подобрите од екипата на Татран Прешов, триумфирајќи со резултат 28:26.

Погледнете ги најинтересните моменти од овој натпревар