Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Железничар
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Железничар

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Железничар

Победа против Железничар, вкупно деветта за Вардар во СЕХА-лигата. Дисингер беше најдобар стрелец на мечот со 5 постигнати голови, додека по 4 беа дело на Чупиќ и Кристопанс.

Погледнете ги најинтересните моменти од овој натпревар.