Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Кристијанштад
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Кристијанштад

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата против Кристијанштад

Европскиот шампион стигна до осмата и најубедлива победа во рамките на најсилната група А од лигата на шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански совладана беше екипата на Кристијанштад со резултт од 31:15. Дибиров беше најефикасен со 7 постигнати голови, додека Карачиќ беше втор стрелец со 5 погодоци.

Видеото со најинтересните моменти можете да го погледнете на линкот, ТУКА.