Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар стигна до шесттата победа во најсилната група А
(ВИДЕО) Вардар стигна до шесттата победа во најсилната група А

(ВИДЕО) Вардар стигна до шесттата победа во најсилната група А

Европскиот шампион забележа нова победа, вкупно шестта во рамките на најсилната група А од лигата на шампионите. Имавме постојано водство на овој натпревар, кое во еден момент достигна и највисоки девет голови, за на крајот да славиме со резултат 23:29. Најефикасен кај црвено-црните беше Иван Чупиќ кој постигна седум голови, додека Борозан додаде шест погодоци.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Вардар против ППД Загреб.