Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Недановски го постигна најубавиот гол во победата против Динамо Панчево
(ВИДЕО) Недановски го постигна најубавиот гол во победата против Динамо Панчево

(ВИДЕО) Недановски го постигна најубавиот гол во победата против Динамо Панчево

Вардарци со двоцифрена разлика го победија тимот на Динамо Панчево (42:32) и стигнаа до седмата последователна победа во СЕХА-лигата и на тој начин останаа на првото место на табелата. Иако настапивме без неколку од своите најдобри играчи, сепак немавме проблеми да ја продолжиме победничката серија.

За најдобар гол на натпреварот е прогласен оној на Владо Недановски.