Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Нов “проектил“ на Душебаев
(ВИДЕО) Нов “проектил“ на Душебаев

(ВИДЕО) Нов “проектил“ на Душебаев

Најдобриот млад бек во последниве две години, Алекс Душебаев не престанува да ги “торпедира“ противничките мрежи. Натпреварот со Рајн-некар го заврши како најефикасен играч, постигнувајќи вкупно седум голови. Заедно со Ангелов, беа едни од најзаслужните во моментите кога се кршеше резултатот. Сме виделе многу вакви голови на младиот Шпанец во дресот на Вардар.

Последниот беше токму против Германскиот вицепрвак, голот кој долго се вртеше можете да го погледнете ТУКА.