Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ЦЕЛ НАТПРЕВАР) Прибак со гол во последните секунди, „Комити” на терен, Вујо ги спасува!!
(ЦЕЛ НАТПРЕВАР) Прибак со гол во последните секунди, „Комити” на терен, Вујо ги спасува!!

(ЦЕЛ НАТПРЕВАР) Прибак со гол во последните секунди, „Комити” на терен, Вујо ги спасува!!

Се враќаме малку наназад, во 2012 година и незаборавниот натпревар на „Кале” помеѓу ривалите Вардар и Металург. Се играше СЕХА натпревар, Прибак погоди во финишот од супер позиција за голема победа, делириум во преполната сала и на крајот Вујовиќ ги „спасува Комитите” кои започнаа славје на теренот – незаборавно.

Погледнете го целиот натпревар и присетете се на незаборавните мометни од славното СРЦ „Кале“ :