Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Вардар

Вардар е вториот финалист на Ф4 турнирот во СЕХА-лигата, откако во квалитетен и неизвесен натпревар го победија тимот на Брест Мешков со резултат 25:23.

Вардарци одиграа супер прво полувреме и имаа предност од плус четири, но во вториот дел домаќинот се врати па дури и во некој моменти имаше предност. Сепак, поискусниот тим во последните десет минути подобро се снајде и го доби овој натпревар.

Погледнте ги најинтересните моменти од победата на Вардар:

Во големото финале со почеток од 19:00 часот ќе играме против ППД Загреб.