Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Пред точно две години, Македа со гол во последните секунди го „закопа“ Кил
(ВИДЕО) Пред точно две години, Македа со гол во последните секунди го „закопа“ Кил

(ВИДЕО) Пред точно две години, Македа со гол во последните секунди го „закопа“ Кил

На денешен ден пред две години, Вардар успеа да го победи Кил на гостински терен, во рамките на четврт-финалето од Лигата на Шампионите. Ова беше прв дуел кој се одигра во Германија и кој заврши во корист на црвено-црните. Иако Вардар имаше негатива од еден гол на минута пред крајот на дуелот, сепак со головите на Дибиров и Македа успеавме да победиме.

На тој начин, Вардар се стекна со предност од еден гол пред реваншот во Скопје, кој на крајот се покажа и како решавачки за патникот на завршниот турнир во Келн.

Погледнете ја последната минута од тој дуел и погодок на Македа од половина терен во последните секунди од натпреварот.