Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) РК Вардар замина за Требиње
(ВИДЕО) РК Вардар замина за Требиње

(ВИДЕО) РК Вардар замина за Требиње

Од пред Спортскиот центар „Јане Сандански“  ракометарите на Вардар се упатија кон аеродромот  „Скопје“.  Црвено-црните  со авион ќе се упатат  до Загреб, а од таму до Дубровник, од каде со автобус ќе пристигне во Требиње. Во следните десет дена, вардарци ќе се задржат на ова место, каде ќе ги одработат главните подготовки, а ова е прва година во Требиње, откако претходните подготвки ги одработувавме во Крањска Гора.

*Видеото може да го погледнете на следниот ЛИНК!