Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Кога Милосављев е подобар од Штербик
(ВИДЕО) Кога Милосављев е подобар од Штербик

(ВИДЕО) Кога Милосављев е подобар од Штербик

Вардар во најсилната група А одигра по пет натпревари на домашен и гостински терен. Сигурно дека најголемиот триумф остварен на теренот на противникот беше тој против екипата на Веспрем, кога во сред Унгарија, избраниците на Парондо славеа со резултат 25:27. На тој меч во центарот на вниманието беа голманите на двете екипи. Кај Вардар, Милосављев, додека кај Веспрем, поранешниот чувар на мрежата на црвено-црните, Штербик. Замената на Штербик на голот на Вардар се покажа како подобар на тој дуел, успеавајќи да забележи 12 одбрани, додека на спротивната страна, Штербик имаше 7 интервенции.

Погледнете видео со сите одбрани на Милосављев во Веспрем арената.