Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Македонија над Јапонија
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Македонија над Јапонија

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од победата на Македонија над Јапонија

Македонската репрезентација со победа го стартуваше Светското Првенство, откако убедливо ја совладаа екипата на Јапонија (29:38). Одлична игра за избраниците на Гонзалез и Парондо, кои го диктираа темпото на игра во текот на целиот меч. На голот, Борко Ристовски имаше 19 одбрани, додека најефикасен беше Лазаров со 8 голови и исто толку асистенции. Стојанче Стоилов додаде 6 погодоци, а Мартин Поповски, играчот на Вардар постигна 3 голови.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Македонија.